Nájdeš nás aj na:

Rozhovory

Letné dobrodružstvo v Hlohovci – Splav Váhu

Letné dobrodružstvo v Hlohovci – Splav Váhu

Simonka Duráková je certifikovaná inštruktorka jogy a jedna z najmilších ľudí akých som stretla. Spolu zo svojím priateľom Danielom Balagom organizujú splavovanie Váhu v Hlohovci. Ak hľadáš spôsob, ako si okoreniť toto domolenkové leto, skús to s Banana Tour. 🙂

Zdroj: Simonka Duráková

Simi, ty toho organizuješ viac. Začnime hodinami jogy. Kedy a prečo si sa rozhodla začať učiť?

Joga si ma našla asi pred piatimi rokmi, kedy som ju prvýkrát okúsila. Keďže som sa vtedy viac venovala silovo-kondičným tréningom, brala som ju skôr ako kompenzáciu. No postupne som sa jej venovala stále viac a čoraz častejšie som ju cvičila aj sama doma, pretože som cítila jej obrovské účinky na tele aj na duši.

Vedela som, že joga je to, čo chcem robiť a že si ju nemôžem nechať len pre seba. Odvtedy je joga mojou každodennou súčasťou – nielen pracovne, ako učiteľka jogy, ale aj osobne ako spôsob života. 

Zdroj: Simonka Duráková

Ako ťa napadlo preniesť tieto hodiny na vodu?

Moje prvé kroky po ukončení kurzu inštruktorky jogy smerovali, miesto podložky na pevnú zem, rovno na ‘podložku’ na vodu. A tak zdieľanie mojej jogovej cesty odštartovala práve joga na paddleboardoch, ktorú som si v momente zamilovala. Ako levica milujem leto, slnko, vodu, prírodu, pohyb, a paddle joga je dokonalým spojením toho všetkého, a ešte kúsok viac.

Priateľ ako inštruktor raftingu a kaňoningu sa s paddleboardami zoznámil v zahraničí oveľa skôr než boli populárne u nás. A tak ako sa stretli naše životné cesty, aj v tomto smere sme si našli tú spoločnú a spojili tak dva svety – on na paddleboardoch splavuje rieky a ja na nich cvičím jogu.

Zdroj: Simonka Duráková

Kde sa hodiny uskutočňujú, ako to funguje ?

Hodiny paddle jogy vediem v Hlohovci na miestnom bagrovisku už piatu letnú sezónu. Celé leto sa pravidelne stretávame a užívame si túto letnú aktivitu a všetko čo k nej patrí. Najskôr chvíľku pádlujeme a zahrejeme sa, nájdeme si vhodné miesto na vode a ukotvíme sa. Na lekcii jogy, po odcvičení jogových ásan, či dychových technikách, ani na paddle joge nemôže chýbať záverečná relaxácia, pretože práve tá je na tomto vodnom priestranstve naozaj výnimočná.

Pre koho je paddle joga vhodná a čím sa líši od klasickej jogy?

Ako sa hovorí, joga je pre všetkých, tak to platí aj tu. Dokonca aj ľudia neplavci, prekonali svoj prvotný strach a vstúpili na vodu. Pretože aj keď sa niektorým na začiatku môže zdať, že na paddleboardoch sa dá ťažko udržať, nie to ešte cvičiť, a na vodu prídu s presvedčením, že do nej určite spadnú, väčšine sa to aj tak nesplní. 

Okrem zábavy a tréningu na stabilitu predstavuje joga na vode obrovský relax, skľudnenie a pocit slobody. Keď si vypádlujete do stredu jazera a zostanete obklopení slnkom, stromami, pokojnou vodnou hladinou a zvukmi prírody, je to dokonalý reset a aj nezabudnuteľný zážitok.

Prezraď koho napadlo posunúť to ešte ďalej a začať splavovať Váh?

Ako som už spomenula, Daniel je inštruktor raftingu a niekoľko rokov pracoval v Slovinsku na divokej vode. Keď sa vrátil na Slovensko, rozhodol sa, že svoju lásku k vode neutopí a keďže nám v Hlohovci tečie krásna rieka, rozhodol sa ju sprístupniť a ukázať ľudom jej čaro. Tak ako rodiny s deťmi, aj skúsení športovci si nájdu to svoje. Tento zážitok na vode poskytujeme nielen na paddleboardoch, ale aj raftoch a kanoe. Ľudia tak môžu spoznávať krásu prírody v okolí Hlohovca priamo z rieky Váh a to úplne bez starostí, pretože u nás majú o všetko postarané.

Zdroj: Simonka Duráková – Splav Váhu

Ako to teda vyzerá na vašej Sup-expedícii a kde sa uskutočňuje? 

Keďže obaja pochádzame a bývame v Hlohovci, tieto vodné aktivity rozvíjame hlavne tu. Najčastejšie úseky Váhu, ktoré splavujeme sú zo Sokoloviec do Hlohovca a z Hlohovca do Serede. Niekedy vybehneme aj vyššie napríklad z Nového Mesta do Piešťan, alebo okolo Strečna, aj na inú rieku Slovenska alebo do zahraničia. Organizujeme aj viacdňové kempy, tento rok sme boli na Malom Dunaji, minulý rok na Liptovskej Mare. No najviac sa zameriavame práve na domovský Hlohovec a okolie s tým, že pre ľudí zabezpečujeme full servis.

Ako sa správne pripraviť a o čo všetko je postarané?

My ako Banana Tour ponúkame ľudom viac ako len požičovňu člnov, poskytujeme im plný servis, takže s nami majú o všetko postarané. Po rezervácii akcie, plavidla a miesta na vode na našej stránke www.bananatour.sk, majú všetky potrebné informácie vopred. Na začiatku splavu dostanú vodácku výstroj, kvalitnú inštruktáž a spoločne nastúpime na rieku. V sprievode inštruktora sa plavíme, bavíme a približne v polovici expedície si spravíme piknik alebo opekačku na brehu alebo pláži a nakoniec vystúpime spokojní, splavení a plní zážitkov.

A keďže naozaj chceme, aby si ľudia nelámali hlavu s programom či dopravou, zabezpečujeme aj odvoz – parádny autobus, ktorý nás vyvezie na štart splavu alebo z cieľa späť do Hlohovca.

Organizujete aj viacdňové zájazdy a splav malého Dunaja. Čo plánujete toto leto?

Ako sme spomenuli vyššie, toto leto sa nám už podaril zorganizovať trojdňový kemp na Malom Dunaji a keďže sa naozaj vydaril, plánujeme ďalší. Ak nie na Malom Dunaji, tak na Váhu alebo na Hornáde? Nechávame možnosti otvorené. 

Prezraď nejaké vtipné zážitky z expedícii ? 

Zážitkov je naozaj kopec, ale určite si treba zažiť a odniesť ten svoj! Samozrejme s Banana Tour. Preto poďte s nami na vodu! Okrem raftingu, paddleboardingu, splavu aj na kanoe a paddle jogy, organizujeme pre vás teambuildingy, súkromné/firemné/školské akcie. Takže sa nám stačí ozvať a spoločne si užiť leto na Slovensku!

Simi, ďakujem za rozhovor 🙂 

Klikni a nechaj nám komentár
Avatar

Ako 15 ročná sa vybrala na tri mesiace do Kuala Lumpur a bola to láska. Cestovanie aj Malajzia. Pracovne precestovala veľa krajín z Ázie, no ak by mala vybrať jedno miesto, ktoré jej učarovalo, sú to Princové ostrovy 20 km juhovýchodne od Istanbulu. Na cesty po Slovensku, ale aj po Európe má už pár rokov svoju parťáčku - nemeckú dogu Elizabeth. Najobľúbenejšou krajinou, kde sa každý rok vracajú je Slovinsko.

Spoznaj krásy Slovenska

Rozhovory

Ochrana dravých vtákov na Slovensku

Autor 14 októbra, 2020

Tip na víkend

Na Lomnickom štíte snežilo

Autor 29 septembra, 2020

Tip na víkend

Tip na netradičné ubytovanie – Oaktreehouse

Autor 29 septembra, 2020

Tip na víkend

Tip na netradičné ubytovanie – Kotydž

Autor 14 septembra, 2020

ZOO

Voči šelmám bez rešpektu

Autor 11 septembra, 2020

Tip na víkend

Tip na ubytovanie – Chalets CEDER

Autor 8 septembra, 2020

Tip na víkend

FoRrest Glamping

Autor 1 septembra, 2020

Inšpirácie

Lesný internet – inteligentné stromy

Autor 31 augusta, 2020

Tip na víkend

Víkend v Košiciach v hoteli Yasmin

Autor 30 júla, 2020

#domolenky

Novinky a správy zo Slovenska

Najlepšie chaty na prenájom s vlastnou saunou alebo vírivkou: tu je 6 overených tipov zo Slovenska https://t.co/jfnQi1KEU7 #inšpirácie16 hodín dozadu
Kam ísť na Silvestra? Tip na ubytovanie – Hotel Srdiečko https://t.co/kMLVRCAIrb2 dni dozadu
Chata Magurka – krásne ubytovanie v objatí Nízkych Tatie https://t.co/CNe9TePlgV2 dni dozadu
Ak by sme si mali vybrať, kam utiecť pred koronou, bolo by to Slovensko (rozhovor) https://t.co/dGA74eDZiW3 dni dozadu
Ochrana dravých vtákov na Slovensku https://t.co/iHDPvhn3kW7 dní dozadu
Novinky zo zoo: oslava svetového dňa zvierat https://t.co/FDZZFwkrvk1 týždeň dozadu
Tip na netradičné ubytovanie – Björnson Tree Houses https://t.co/Vu3tdLTbug1 týždeň dozadu
Tip na silvestra a zimu 2021- Chaty Rozprávkovo https://t.co/7049RtZvR52 týždne dozadu
Uprostred nedotknutej prírody Oravy objavíte život na farme v Oravskom háji https://t.co/nwsGgHHl8l #inšpirácie2 týždne dozadu
Dokonalé miesto pre celú rodinu v každom ročnom období? Taký je nový rezort v Demänovej https://t.co/6GEEkFETuI #inšpirácie3 týždne dozadu
1 2 3 5

Najčítanejšie dnes

Odporúčame tiež

Rozhovory

Ochrana dravých vtákov na Slovensku

Autor 14 októbra, 2020

Tip na víkend

Na Lomnickom štíte snežilo

Autor 29 septembra, 2020

Tip na víkend

Tip na netradičné ubytovanie – Oaktreehouse

Autor 29 septembra, 2020

Tip na víkend

Tip na netradičné ubytovanie – Kotydž

Autor 14 septembra, 2020

ZOO

Voči šelmám bez rešpektu

Autor 11 septembra, 2020

Tip na víkend

Tip na ubytovanie – Chalets CEDER

Autor 8 septembra, 2020

Tip na víkend

FoRrest Glamping

Autor 1 septembra, 2020

Inšpirácie

Lesný internet – inteligentné stromy

Autor 31 augusta, 2020

Tip na víkend

Víkend v Košiciach v hoteli Yasmin

Autor 30 júla, 2020
Hore