Nájdeš nás aj na:

Inšpirácie

Uprostred nedotknutej prírody Oravy objavíte život na farme v Oravskom háji

Uprostred nedotknutej prírody Oravy objavíte život na farme v Oravskom háji

Hľadáte dokonalý únik od hluku a zhonu mesta? Túžite po oddychu v lone neporušenej prírody, divokej, nedotknutej, vzdialenej od civilizácie? Jednoducho miesto, kde môžete úplne zabudnúť na bežné starosti života a zhlboka dýchať čerstvý vzduch. My sme také našli uprostred Oravy.

Oravský Háj Garden Hotel & Resort sa nachádza 10 minút autom od Trstenej a ponúka možnosti na aktívny oddych pri turistike, cyklistike, v zime pri lyžovaní, jazdenie na koňoch a pre všetkých milovníkov oddychu skvelé wellness centrum.

Ubytovanie v rustikálnych domoch

Komplex Oravský háj pozostáva zo 6 rustikálnych domov, ktoré sú zasadené do krásnej záhrady a pôsobia ako by tam patrili odjakživa. Razom sa budete cítiť ako u babky na dedine, no zároveň so všetkým luxusom a komfortom, ktorý od 4* ubytovania očakávate. Ak cestujete ako pár, vyberáte si z dvojlôžkových izieb typu štandard, alebo lux. Pre rodiny s deťmi je k dispozícií niekoľko druhov apartmánov rôznych veľkostí a kapacít.

Zažijete život na farme

Okrem bežných hostí sa v rezorte nachádza ďalších približne 500 obyvateľov. Ovečky, sliepky, králiky, prasiatka a samozrejme kone. Filozofiou farmy v ORAVSKOM HÁJI je, aby sa zvieratá mali čo najlepšie a prosperovali, preto tu nenájdete žiaden klietkový chov, ani tradičné maštale s nepríjemným zápachom. Voľne pobehujúce ušľachtilé kone, neobmedzený pohyb husí a kačiek na paši a ovečky s prístupom k čerstvým pastvinám. To je moderný a prírode blízky chov domácich zvierat, ktoré sa potom odvďačia tými najlepšími a najzdravšími mliečnymi pochúťkami a domácimi vajičkami.

Oddych vo wellnesse s krbom

Áno, na klasických farmách asi nebolo bežné, že sa farmár po ťažkom dni zvalil do vírivky a oddcýchol si v saune. Práve o to je toto miesto čarovnejšie. Na tejto farme to možné je a po celodennej turistike, lyžovačke, či cyklistike na vás čaká saunový svet vybavený fínskou saunou, infrasaunou, soľnou a parnou saunou aj ochladzovacím kúpeľom. Oddych v relaxačnej miestnosti s krbom? Dokonalé spojenie!

Vnútorný bazén je vám k dispozícií počas celého roka a ten vonkajší schladí v teplé letné dni. Pre najvyčerpanejších “farmárov” tu nájdete bohatý ponukový list masáži, sviečkovanie, elektroliečbu aj solárium.

Jazdenie na koňoch aj pre deti

Aj vy ste vždy túžili ovládať aspoň základné pravidlá jazdy na koni, ale nie a nie sa odhodlať? Tu je na to skvelá príležitosť. Jazdecké kurzy v ORAVSKOM HÁJI sa organizujú individuálne a inštruktori sa plne venujú tomu, aby ste získali teoretické vedomosti, ktoré následne skúsite prepojiť s praxou v modernej jazdeckej hale. Hala je veľmi bezpečným priestorom aj na prvé zoznamovanie sa s jazdením pre deti. Naučia sa koňa vyčistiť a osedlať, správne na koni sedieť, ovládať správanie koňa a jeho reakcie. Tí šikovnejší sa dostanú aj k cválaniu.

Tešte sa na gastronomické nebo

Ak ste milovníkom typickej slovenskej kuchyne, ste na tom najsprávnejšom mieste. Bryndzové halušky, jahňacinka, domáce syry, vlastná zelenina a mäso výlučne z domáceho chovu. Aby sme nevystrašili vegetariánov dodáme, že kuchári sú ochotní a šikovní, takže hravo vyhovejú požiadavkám aj toho najnáročnejšieho stravníka. Poradia si aj v prípade, že ide o intoleranciou na lepok, či laktózu. Tokajská pivnica vykladaná tufovým kameňom z Tokaja slúži ako skvelé miesto na degustácie vín.

Aktivity, ktoré ponúka okolie

Na bicykli až do Poľska

Už dlho plánujete aktívny víkend s rodinou, hľadáte vhodné cyklotrasy, ale ešte sa vám nepodarilo naložiť rodinu spolu s bicyklami do auta? Vôbec nevadí. V ORAVSKOM HÁJI vám bicykle prenajmú a dajú mapu s najlepšími cyklotrasami a tipmi v okolí. Vydať sa môžete napríklad do poľského Noweho Targu, Zábiedovej, Trstenej, či Lieseku. Nachádzajú sa tu horské ale aj cestné trasy, z ktorých si vyberie naozaj každý.

V zime niečo pre lyžiarov

V zimnom období sa určite potešíte SKI centru, ktoré je v tesnej blízkosti hotela. Svah je tu ideálny aj pre najmenších lyžiarov, ktorí začínajú pomýšľať na kariéru profesionálneho, alebo úplne stačí rekreačného lyžiara. Na svoje si prídu aj rodičia, nachádza sa tu aj zjazdovka pre pokročilých lyžiarov. Pre milovníkov bežeckého lyžovaniu sú tu pripravené kilometre upravených trás.

Pre pešiakov sú tu kopce turistických možností

Keďže ste ubytovaní na skok do Západných Tatier odporúčame nenáročnú túru cez Roháčsku a Spálenú dolinu, ktorá začína vo Zverovke a je dlhá približne 9 km.

Zaujímavým je výstup na Osobitú. Kuriozitou je, že na vrchol môžete ísť len jediný deň v roku, počas ostatných dní je kvôli ochrane prírody pre verejnosť uzatvorený. Názov Osobitá plne vystihuje unikátnosť a krásu tohto vrchu, ktorý patrí medzi naše najkrajšie.

Klikni a nechaj nám komentár
Avatar

Mirka si už dávno uvedomila, že jeden život jej bude málo, aby stihla zažiť všetko čo si naplánuje a navštíviť všetky miesta o ktorých sníva. Preto vyberá vždy to najlepšie. Najviac miluje neporušenú prírodu ďaleko a vysoko v horách. Stretnete ju na lyžiach, v meste pri knihe, na káve, na skale, v posilke, telocvični, v galérii, so psom v lese, či bežať popri Dunaji. V Pelikáne robí presne to, čo ju baví a ako produktová špecialistka pre vás spája najlepšie letenky s najlepšími hotelmi a zážitkami.

Spoznaj krásy Slovenska

Rozhovory

Ochrana dravých vtákov na Slovensku

Autor 14 októbra, 2020

Tip na víkend

Na Lomnickom štíte snežilo

Autor 29 septembra, 2020

Tip na víkend

Tip na netradičné ubytovanie – Oaktreehouse

Autor 29 septembra, 2020

Tip na víkend

Tip na netradičné ubytovanie – Kotydž

Autor 14 septembra, 2020

ZOO

Voči šelmám bez rešpektu

Autor 11 septembra, 2020

Tip na víkend

Tip na ubytovanie – Chalets CEDER

Autor 8 septembra, 2020

Tip na víkend

FoRrest Glamping

Autor 1 septembra, 2020

Inšpirácie

Lesný internet – inteligentné stromy

Autor 31 augusta, 2020

Tip na víkend

Víkend v Košiciach v hoteli Yasmin

Autor 30 júla, 2020

#domolenky

Novinky a správy zo Slovenska

Najlepšie chaty na prenájom s vlastnou saunou alebo vírivkou: tu je 6 overených tipov zo Slovenska https://t.co/jfnQi1KEU7 #inšpirácie18 hodín dozadu
Kam ísť na Silvestra? Tip na ubytovanie – Hotel Srdiečko https://t.co/kMLVRCAIrb2 dni dozadu
Chata Magurka – krásne ubytovanie v objatí Nízkych Tatie https://t.co/CNe9TePlgV2 dni dozadu
Ak by sme si mali vybrať, kam utiecť pred koronou, bolo by to Slovensko (rozhovor) https://t.co/dGA74eDZiW3 dni dozadu
Ochrana dravých vtákov na Slovensku https://t.co/iHDPvhn3kW7 dní dozadu
Novinky zo zoo: oslava svetového dňa zvierat https://t.co/FDZZFwkrvk1 týždeň dozadu
Tip na netradičné ubytovanie – Björnson Tree Houses https://t.co/Vu3tdLTbug1 týždeň dozadu
Tip na silvestra a zimu 2021- Chaty Rozprávkovo https://t.co/7049RtZvR52 týždne dozadu
Uprostred nedotknutej prírody Oravy objavíte život na farme v Oravskom háji https://t.co/nwsGgHHl8l #inšpirácie2 týždne dozadu
Dokonalé miesto pre celú rodinu v každom ročnom období? Taký je nový rezort v Demänovej https://t.co/6GEEkFETuI #inšpirácie3 týždne dozadu
1 2 3 5

Najčítanejšie dnes

Odporúčame tiež

Rozhovory

Ochrana dravých vtákov na Slovensku

Autor 14 októbra, 2020

Tip na víkend

Na Lomnickom štíte snežilo

Autor 29 septembra, 2020

Tip na víkend

Tip na netradičné ubytovanie – Oaktreehouse

Autor 29 septembra, 2020

Tip na víkend

Tip na netradičné ubytovanie – Kotydž

Autor 14 septembra, 2020

ZOO

Voči šelmám bez rešpektu

Autor 11 septembra, 2020

Tip na víkend

Tip na ubytovanie – Chalets CEDER

Autor 8 septembra, 2020

Tip na víkend

FoRrest Glamping

Autor 1 septembra, 2020

Inšpirácie

Lesný internet – inteligentné stromy

Autor 31 augusta, 2020

Tip na víkend

Víkend v Košiciach v hoteli Yasmin

Autor 30 júla, 2020
Hore